דף הבית   English
*שם מלא
*דוא''ל
*טלפון
*עיר מגורים
אשמח לקבל עדכונים מאגודת ניצן. בכל עת ניתן להסיר את כתובתך
facebook nitzan page link
הורים וילדים > הורים וילדים

הורים וילדים

 

להורים תפקיד מרכזי בהצלחת ילדם בהתמודדותו עם הדרישות האקדמיות, הרגשיות והחברתיות ובהתפתחותו התקינה. תחושת המסוגלות העצמית של הילד, הדימוי העצמי החיובי והמוטיבציה להמשיך ולהתאמץ חרף הקשיים הנובעים מלקות למידה או הפרעת קשב, מושפעים במידה רבה מהתנהגות ההורה ומהאופן בו הוא תופס את קשיי ילדו ואת תפקידו ההורי.
ההתמודדות והטיפול בילד עם ליקויי למידה מציבים בפני הורים אתגרים יומיומיים מתמשכים והתבטויות החורגות, לעיתים, מאלה של הורים לילדים ללא קשיים דומים. ההורים נדרשים למצוא איזון עדין בין היענות לצרכי הילד לבין שימת לב לצרכיהם ורצונותיהם של יתר בני הבית, לדינמיקה המשפחתית, לתקשורת בין שני בני הזוג, לתקשורת עם המשפחה המורחבת ולהתנהלות עם דרישות של גורמים מחוץ למשפחה כדוגמת מערכת החינוך.

כתוצאה - הורים רבים לילדים עם ליקויי למידה, נתונים לרמות לחץ גבוהות יותר, חווים תחושות חוסר אונים ודכדוך, תפקודם ההורי נפגע ויעילותו פוחתת.

באגודת ניצן פותחו תוכניות לעבודה רגשית עם הורים וילדים.

זאת, בעקבות המודעות הגוברת בקהילה המקצועית והחינוכית לצורך במתן מענה להיבטים הרגשיים והחברתיים בקרב ילדים עם ליקויי למידה והפרעת קשב ולמצוקת ההורים וצרכיהם.

התוכניות שפותחו כוללות: הקניית ידע, אימון וטיפול בילדים ובהוריהם באופן פרטני וקבוצתי וליווי משפחות במפגש עם מערכת החינוך, בהתייחס לדינאמיקה המשפחתית ולקשיים הייחודיים. דגש מיוחד מושם על מהות ליקויי הלמידה והפרעת הקשב בתחומי החיים השונים ומשמעותם עבור הילד ועבור הוריו.

אגודת ניצן מזמינה אותך להיפגש עם צוות היועצים הבכיר העומד לרשותה.