דף הבית   English
*שם מלא
*דוא''ל
*טלפון
*עיר מגורים
אשמח לקבל עדכונים מאגודת ניצן. בכל עת ניתן להסיר את כתובתך
facebook nitzan page link

חזון ניצן

אגודת ניצן הוקמה בשנת 1964 ע"י קבוצת הורים לילדים לקויי למידה עם קשיי הסתגלות ותפקוד כארגון ללא מטרות רווח, אשר מטרתו, לקדם את המודעות ללקויי הלמידה במדינת ישראל. בתקנון האגודה משנת 2001  הוסכם על ידי חבריה כי "העמותה תהיה איגוד ארצי מרכזי למתן עזרה, טיפול וחינוך משלים של אוכלוסיית לקויי הלמידה, בכל מקום בישראל על מנת להבטיח את שיקומם, עתידם ומעמדם ולהבטיח להם איכות חיים נאותה, במגמה להגיע לכל ילד לקוי למידה בארץ". בחזונה ראתה האגודה, אז כמו היום, את לקויי הלמידה משתלבים בכל מעגלי החיים, וממצים את הפוטנציאל הגלום בהם.
על מנת להגשים את חזונה הלכה למעשה פעלה האגודה וממשיכה בפעולותיה גם בהווה, ומקדמת את המודעות והידע בקרב הורים, מורים ואנשי מקצוע וכל זאת, על מנת שנושא לקויי הלמידה לא ירד מסדר היום הלאומי בקרב מקבלי ההחלטות והרשויות המוסמכות.

אגודת ניצן הינה, הגוף המקצועי המוביל במדינת ישראל, אשר הודות לפעילותו רבת השנים זכו אלפי תלמידים ובוגרים לאבחון ולטיפול ובכך נפתחה הדלת להצלחה ולהשתלבות בחברה. בזכותה נחשבת כיום מדינת ישראל לאחת המדינות המתקדמות בנושא זה בעולם.

אגודת ניצן שוקדת על מנת לשמור ולקדם את מעמדם של לקויי הלמידה במדינת ישראל וזכותם לשוויון הזדמנויות ולפיכך, תמשיך האגודה גם בשנים הבאות לפתח סטנדרטים לאבחון ולטיפול עבור קהיליית המאבחנים והמטפלים בארץ וזאת, על בסיס הידע והניסיון אשר נצבר במהלך השנים המשמש גם כיום, אבן שואבת לכל העוסקים בתחום.