דף הבית   English
*שם מלא
*דוא''ל
*טלפון
*עיר מגורים
אשמח לקבל עדכונים מאגודת ניצן. בכל עת ניתן להסיר את כתובתך
facebook nitzan page link

בוגרי ניצן מודיעין בקרוז לים התיכון

דיור ניצן מודיעין
קרוז באוניית אפיק של חברת נורוויג'יין קרוז ליין לים התיכון - יוני 2018

ההכנות כבר מאחורינו וההתרגשות מגיעה לשיא שלא ידענו כמותה בטיולים הקודמים לחו"ל.
מגיעים לנתב"ג, עיניים אדומות מעייפות (אמצע הלילה) אך הלב נרגש בציפייה. פוגשים את מלי המנכ"לית שלנו שמצטרפת לטיול ואת קרן המדריכה המהממת.
נוחתים בנמל התעופה בברצלונה.

האוטובוס כבר ממתין לנו ואנחנו בסיור פנורמי בעיר האהובה על הישראלים. בכיכר קטלוניה ירדנו לסיור רגלי קצר בעיר בה תכנן האדריכל הספרדי אנטוניו גאודי מבנים מדהימים ביופיים. סיבוב קצר, טעימת גלידה מקומית ואנו שוב על האוטובוס לקראת עלייה לאונייה שתהווה מלון צף עבורנו בשבוע הקרוב. עולים לאונייה המפוארת בת 18 הקומות עם
כ 7- 8 מסעדות, בריכות, מגלשות מים, תיאטרון מפואר, חדר כושר, ספא ועוד ועוד. החבר'ה המומים, לא מאמינים למראה עיניהם.

קרוז 1

את היום הראשון בילינו על האונייה ששטה לה מברצלונה לכיוון דרום איטליה. אוכל, בריכה, הופעה בערב, שוב אוכל

ובלילה – ריקודים. החבר'ה מנצלים כל דקה, משתדלים לטעום מכל מה שיש לאונייה להציע.
ביום השני – עגינה בנמל נאפולי. מוקדם בבוקר אנחנו כבר על האוטובוס בדרך לסורנטו. דרום איטליה אמרנו -שמן זית, ים, נופים, שמש מלטפת , ומה לא? וכמובן – פיצה מהטובות שטעמנו אי פעם. סיור ברחובותיה המקסימים של סורנטו ואנחנו ממשיכים בדרך אמלפי לתצפית על פוזיטנו. החבר'ה שרים באוטובוס – "אני חוזר הביתה" – שיר איטלקי. יש לנו סיבה מצוינת לשיר, אנחנו נוסעים באחת הדרכים היפות בעולם. ממשיכים לאמלפי, וכמובן שקרן לא תאפשר לנו לחזור לאונייה מבלי לטעום.. פיצה.
חוזרים למלון הצף עייפים אך עם חוויות נהדרות. בערב החבר'ה כמובן ... בריקודים. אין זכר לעייפות כשנהנים ממוזיקה טובה.

ביום הבא – התעוררנו בבוקר בנמל צ'ויטיוקיה . אנחנו קרובים ל....רומא כמובן. שעה וחצי נסיעה באוטובוס ואנחנו ברומא המדהימה. סיור בכנסיית סן פייטרו אין וינקולי על מנת לראות את פסל משה של מיכלאנג'לו, סיור בקולוסאום ובפורום רומנו ואנחנו בדרך לפיאצות הנפלאות של רומא: טרווי, נבונה, הפנתאון, המדרגות הספרדיות, פופולו. מנסים לבלוע את חמדותיה של רומא ביום אחד. תודות לקרן המקסימה מנסים... ומצליחים!

קרוז 2

בבוקר הבא אנו בנמל ליבורנו מרחק של שעתיים נסיעה מאחת הערים המקסימות בעולם – פירנצה. התחלנו בתצפית מדהימה על העיר מפיאצלה מיכלאנג'לו, משם ירדנו לגשר – פונטה וקיו ולכיכר הסיניוריה, גלריית אופיצי ופסל דויד. כמובן שאי אפשר להיות בפירנצה ולא לטעום... ניחשתם ..גלידה מדהימה תוצרת בית. סיבוב בפיאצה דל דאומו , קניות בשוק העור של פירנצה ושוב... פיצה במסעדה איכותית. קרן בוגרת אומנות באוניברסיטת פירנצה מכירה את כל האתרים ההיסטוריים וחמדות האומנות אך לא פחות את המסעדות הטובות והגלידריות המדהימות.

שוב בוקר ואנחנו ב.. ריביירה הצרפתית. ליתר דיוק אנחנו בעיר קאן – עיר פסטיבל הסרטים השנתי שמתקיים בחודש מאי. האוטובוס שהמתין לנו מסיע אותנו לעיירת אומנים מקסימה מעל קאן – סנט פול דה ואנס. בעירה זו התגוררו ועסקו ביצירות אומנות: מאטיס, מארק שאגאל הצייר היהודי המפורסם ואומנים רבים אחרים. סיור מקסים בעיירה הנפלאה בעלת נוף נהדר וגלריות יפות. קפה ומאפה בפטיסרי (אנחנו בצרפת וחובה לטעום מאפה צרפתי) ואנחנו על האוטובוס בדרך לניס ולחוף התכלת.

יום שישי היום וארוחת הערב החגיגית מוגשת לנו במסעדת מנהטן של האנייה. קידוש על היין שהבאנו מהארץ וברכת "המוציא" על החלות שאפה לכבודנו הקונדיטור של האונייה. הרגשה של חגיגיות נעימה עוטפת אותנו וצוות המסעדה דואג לשרות נעים וידידותי.

קרוז 3

היום האחרון על האונייה הוא שבת. חלק מהדיירים בוחרים להישאר על האונייה וליהנות ממנוחת השבת. האחרים יורדים לאי הספרדי מיורקה ועיר הבירה שלו – פלמה דה מיורקה. סיבוב פנורמי בפלמה, סיור רגלי וקניות ברחוב הראשי ואנחנו שוב על האונייה, מנצלים את הלילה האחרון על רחבת הריקודים. בבוקר, אנו נפרדים מהאונייה. שיחה מסכמת הכוללת סיכום קצר של כל אחד מהחבר'ה על הקרוז שחווינו, תודות למלי ולקרן המדריכה שלנו ואנו כבר על האוטובוס בדרך לנמל התעופה של ברצלונה מלאים בחוויות מדהימות שלא במהרה תשכחנה. 


הערך המוסף של הטיול המדהים הם הקשרים החברתיים שנרקמו במהלך הקרוז, העזרה הדדית של החבר'ה האחד לשני והגיבוש הנפלא שלהם.