דף הבית   English
*שם מלא
*דוא''ל
*טלפון
*עיר מגורים
אשמח לקבל עדכונים מאגודת ניצן. בכל עת ניתן להסיר את כתובתך
facebook nitzan page link
שיקום ודיור בקהילה > ניצן מודיעין

מערך הדיור ניצן מודיעין


הזדמנות אמיתית לבוגרים צעירים בעלי צרכים מיוחדים לאיכות חיים מיטבית

אגודת ניצן בשיתוף אגף השיקום במשרד הרווחה ואגף הרווחה בעיריית מודיעין, הקימה מערך דיור קהילתי צומח לבוגרים צעירים בעלי ליקויי למידה, קשיי הסתגלות ותפקוד שאושרו ע"י וועדת השמה של אגף השיקום כזכאים לדיור חוץ ביתי.

אגודת ניצן קיימת משנת 1964 ובמסגרתה פועלים 5 מערכי דיור לבוגרים: בת"א, חיפה, כפר סבא – רעננה, רחובות ומודיעין.

מערך הדיור נותן מענה לבוגרים צעירים הזקוקים לשיקום על מנת לפתח יכולת לחיות חיים עצמאיים בקהילה.

  • הדיור בקהילה מבוסס על מודל שבבסיסו עומדת השאיפה לבנות לבוגר תוכנית שיקומית המכוונת לממש את הפוטנציאל האישי, התעסוקתי והחברתי המיטבי שלו בסביבה שיקומית תומכת ומתגמלת.

  • אנו שמים דגש על מינוף יכולותיהם של הדיירים להשגת עצמאות, שליטה מרבית בחייהם ולהגשמת שאיפותיהם. זאת באמצעות מענה אינטגרטיבי הכולל התייחסות לכל הרבדים של האדם: הקוגניטיבי, הרגשי, התחושתי – גופני וההתנהגותי.

  • בתחום התעסוקה, אנו מכוונים לשילוב הבוגרים הצעירים בשוק החופשי ויצירת רצף תעסוקתי ברמות שונות המותאמות להם.

  • בתחום החברתי, נבנית מסגרת חברתית המקנה הזדמנות להשפיע, להיות מעורב ולהעלות את הדימוי העצמי והחברתי של הדייר.

  • הפעילויות במערך הדיור כוללות: עבודה פרטנית עם הדיירים, עבודה קבוצתית – חברתית, הכנה לזוגיות, חוגים בקהילה, הקניית מיומנויות מחשב, אירועים חברתיים, טיולים בארץ ובחו"ל וסדנאות להורים. הדיירים הקו המנחה הוא מימוש ומיצוי זכויותיו של האדם בעל הצרכים המיוחדים תוך היענות לצרכיו המשתנים לאורך מעגל החיים.

קשר עם המשפחות

הצוות במערך דיור ניצן מודיעין רואה במשפחת הדייר שותפה מלאה לתכנון התכנית השיקומית של בנם/בתם ומאמין כי הקשר עם המשפחה ויצירת שותפות אמת עמה הם תנאי חשוב להצלחת השיקום. בסיס השותפות הוא בבניית יחסי אמון בין הצוות למשפחה. שיתוף המשפחות מתקיים בקשר יזום ומתוכנן:

  • סיע למשפחה לקבל את התפקיד ההורי המחודש בעקבות השינוי בחיי הבן/הבת שהחליט/ה לצאת לדיור בדירה בקהילה.

  • קביעת פגישות עם משפחת הדייר סביב נושא/קושי העולה במהלך הפעלת התוכנית השיקומית.

  • קביעת פגישות לשם עדכון המשפחה סביב שינוי בתוכנית השיקומית של הדייר וכן לצורך קבלת תמיכה של המשפחה בדייר.


ערבי משפחות

השותפות עם המשפחות באה לידי ביטוי בערבים משותפים בהם מוזמנות המשפחות לדירה לפעילות משותפת עם הדיירים והצוות. הפעילויות הללו מתקיימות אחת לחודשיים-שלושה סביב אירועים כגון: הרמת כוסית לראש השנה, הדלקת נר חנוכה, יום המשפחה, ל"ג בעומר ועוד. הערבים הללו מחזקים את התחושה הנורמטיבית של הדיירים המארחים בביתם החדש את משפחותיהם. המשפחות מצידן חוות התרגשות מהבילוי המשותף עם בנם/בתם ועם חבריו לדירה ומשפחותיהם. תרומת הערבים הללו לתחושת ה"ביחד" של משפחות הדיירים בינן לבין עצמן היא גדולה מאוד.

 

שיתוף פעולה עם בי"ס גוונים לחינוך מיוחד במודיעין

צוות מערך דיור ניצן מודיעין יצר קשר עם מנהלת ויועצת בי"ס גוונים, ב"ס לחינוך מיוחד במודיעין. הקשר המקצועי החם בין הצוותים הוביל לסדנאות משותפות עם בוגרי ביה"ס (כתות י"ג – י"ד) והוריהם  - בביה"ס ובדירת המערך. הסדנאות הללו מנגישות מידע אודות הדיור וכוללות סיוע והדרכה למתעניינים ולמשפחותיהם ואירוח בדירת המערך. במהלך הסדנאות נעשית עבודה עם הבוגרים על חשיבות פיתוח העצמאות האישית באופן מיטבי. הקשר עם בי"ס גוונים מתרחב ובערב יום השואה הוזמנו דיירי וצוות המערך לטקס יום השואה שהכינו תלמידי כתה י"ב שחזרו ממסע לפולין. 


אנו מזמינים בוגרים צעירים בעלי לקויות, הבוחרים להתגורר בבית ההורים, להשתלב בפעילויות החברתיות ובסדנאות המתקיימות בדיור.

נשמח לארח אתכם לביקור!

לפרטים נוספים: תמי סלוצקי, מנהלת מערך הדיור, 052-4538070 tamisl3@gmail.com