דף הבית   English
*שם מלא
*דוא''ל
*טלפון
*עיר מגורים
אשמח לקבל עדכונים מאגודת ניצן. בכל עת ניתן להסיר את כתובתך
facebook nitzan page link
סניפים > חדרה > טיפול בעזרת בע"ח

פרויקט חדש בניצן חדרה: טיפול רגשי לילדים בעזרת בעלי חיים

 

ארנב
תמונת אילוסטרציה


טיפול בעזרת בעלי חיים הוא טיפול רגשי, בו החיה משתתפת בתהליכים הטיפוליים. נוכחותם של בעלי החיים -ארנבות, אוגרים, דגים, נחש וכד', תורמת לתחושה כללית של רגיעה, קבלה עצמית, שיתוף ואחדות. בעל החיים מהווה אובייקט משמעותי עבור הילד באהבה ודאגה הדדית.


"הקשר בין הילד לבעל החיים מספק מרחב המאפשר מפלט מקשיים וחרדות" אומרת סיסי מאוטנר, מטפלת מזה 15 שנה באמצעות בעלי חיים ובעלת ניסיון רב בטיפול באוכלוסיית לקויי למידה והסתגלות, ילדים בסיכון, ובעבודה במרפאת בריאות נפש ונוער ומרכז הורים וילדים.

עדה לוי, מנהלת סניף ניצן בחדרה נרגשת ביותר מפרוייקט זה. "טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים מתאים לילדים עם קשיים רגשיים, קשיים חברתיים והתנהגותיים, ילדים עם לקויי למידה והפרעות קשב".
הקשר עם החיה מפחית את תחושת הבדידות ומאפשר פיתוח רגש אחריות, אמפטיה וסקרנות. היחסים עם חיות המחמד מאפשרים פיתוח עמדה של הדדיות, נתינה ואחריות.

"הצורך הבסיסי של האדם" מוסיפה סיסי, "הוא לאהוב ולהיות נאהב. היכולת של בעל החיים להעניק אהבה ומגע ללא ביקורת ושיפוט הינו בעל חשיבות עליונה. התלות הילדותית שבעל החיים מפגין גורמת לילד הרגשת ביטחון ונתינת תמיכה והגנה. הרגשה זו מעוררת בילד תחושת אחריות ומחזקת את כוחותיו ואת הדימוי העצמי של הילד".
הפרוייקט יתקיים בסניף ניצן חדרה בקבוצות קטנות של ארבעה ילדים וילווה בהדרכת ההורים. מיועד לאוכלוסיית חדרה והפריפריה.

לפרטים: ניצן חדרה, טל 04-6342985