דף הבית   English
*שם מלא
*דוא''ל
*טלפון
*עיר מגורים
אשמח לקבל עדכונים מאגודת ניצן. בכל עת ניתן להסיר את כתובתך
facebook nitzan page link
הכשרה והשתלמויות > קורסים והשתלמויות

קורסים והשתלמויות

 

השתלמויות

משתלמים/ות יקרים/ות,

אגודת ניצן חרתה על דגלה שוויון הזדמנויות, ומלווה, זה העשור השישי, את תהליך שילובם של תלמידים עם ליקויי למידה בבתי הספר. העשייה החינוכית שלנו נשענת על האמונה כי על אף שבבסיס לקות הלמידה והפרעת הקשב קיים ליקוי נוירולוגי, לתנאים הסביבתיים עשויה להיות השפעה מכרעת על הצלחתו של הילד, ומכאן חשיבותה של ההתערבות המוקדמת בתהליך החינוכי. תפיסה זו עולה בקנה אחד עם מדיניות משרד החינוך, המבוססת על מודל ה RTI (response to intervention) ורואה בהתערבות המוקדמת כתנאי חשוב, לפני תהליך האבחון. בהתאם לכך, תכנית ההכשרה למאבחנים דידקטיים בניצן אינה מסתכמת בהקניית כלי האבחון בלבד, אלא כוללת גם לימודי הוראה מתקנת לצורך איתור קשיים ובניית תכנית התערבות מותאמת לתלמיד, כשלבים מקדימים הכרחיים עוד בטרם עריכת אבחון.

ידיעון ההשתלמויות כולל מספר חלקים: תכניות להכשרה מקצועית של מורים ואנשי מקצוע במקצועות קרובים (מתחומי החינוך והטיפול), סדנאות וקורסים להורים, הכשרות ייחודיות ומקצועיות בתחומי האימון והטיפול בילדים והוריהם והשתלמויות לארגונים ולרשויות מקומיות. 

הלימודים משלבים ידע תיאורטי עם ידע מעשי ומציעים כלים אפקטיביים לעבודה, הן עם התלמידים עצמם והן עם הוריהם. כל תכניות הלימודים מתעדכנות מדי שנה בהתאם להתפתחות המחקר בתחום ליקויי למידה והפרעת קשב ובהתאם לדרישות משרד החינוך והצרכים העולים מהשטח.

למה כדאי להשתלם בתחום לקויות הלמידה?
בשנים האחרונות הצטבר ידע מחקרי רב בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב, זאת במקביל למודעות גוברת ביחס לחשיבותה של הוראה המותאמת לצרכיהם של התלמידים. כפועל יוצא מכך, גדל גם הצורך באנשי מקצוע בתחום.

למה דווקא בניצן?

  • כי אגודת ניצן, הפועלת למעלה מ-50 שנה, היא הגוף המקצועי המוביל בארץ, עתיר ידע וניסיון רב שנים באבחון, בטיפול ובסיוע לילדים עם ליקויי למידה ו/או הפרעת קשב והוריהם.
  • כי קורסי ההכשרה וההשתלמויות באגודת ניצן מציידים את המשתלמים בידע וכלים פרקטיים לעבודה עם תלמידים עם ליקויי למידה ו/או הפרעת קשב, אותם יוכלו להוסיף ל"ארגז הכלים" שלהם וליישמם הן בעבודה פרטנית והן בעבודה קבוצתית, הן במסגרת המוסדית והן במסגרות פרטיות או באופן עצמאי.

  • כי צוותי ההוראה וההדרכה של האגודה כוללים את טובי המרצים והמומחים בארץ בתחום לקויות הלמידה והפרעת הקשב.

מתלבטים מה ללמוד ואיזה קורס לבחור? 

נשמח להזמינכם לפגישת ייעוץ.
לתיאום הפגישה התקשרו לטלפון 03-5372266 שלוחה 3 ו/או 203 . 
ניתן לפנות גם בדוא"ל: kursim@nitzancenter.org

אנו מזמינים אתכם להצטרף לאלפי אנשי המקצוע שעברו הכשרה באגודת ניצן