דף הבית   English
*שם מלא
*דוא''ל
*טלפון
*עיר מגורים
אשמח לקבל עדכונים מאגודת ניצן. בכל עת ניתן להסיר את כתובתך
facebook nitzan page link

קבוצות הורים לילדים ומתבגרים

הורים לילדים ומתבגרים
אף אחד לא לימד אותנו להיות הורים בעוד שאנחנו מרגישים שזה התפקיד הקשה ביותר שאנו ממלאים בחיינו.

ההתמודדות עם ילדינו היא יומיומית וכוללת חזיתות רבות: ההתנהלות בבית עם בני המשפחה, החזית הבית-ספרית והחיים החברתיים של הילדים. מעורבות ההורים בחיי הילדים גדלה, הציפיות מהם להצליח עולות ועמם גם הקונפליקטים בבית.

בנוסף, מקשה על חיינו העובדה, שהילדים חותרים לעצמאות מגיל צעיר ופחות מכירים בסמכות ובגבולות. תהליך זה מחייב אותנו ההורים לרכוש כלים יעילים יותר להורות.

התפקיד ההורי משתנה עם הגיל. אם בגיל הצעיר אנחנו עסוקים בהקניית דפוסי התנהגות פשוטים (שינה למשל) הרי שככל שגיל הילדים עולה התפקיד ההורי נעשה מורכב יותר. בגיל בית הספר היסודי הילדים עומדים בפני משימות התפתחותיות של רכישת מיומנויות חברתיות וכישורים לימודיים ועלינו ללמוד כיצד לעודד אותם ולחזק את הביטחון העצמי שלהם, ללא מתחים מיותרים. בגיל ההתבגרות המשימות ההתפתחותיות הן רכישת עצמאות ובנית זהות אישית. אנחנו ההורים צריכים ללמוד איך לכוונם למטרות שהציבו לעצמם מבלי לפגוע בפיתוח עצמאותם, כמו לוליין שהולך על חבל דק. מאמצים אלו פוגעים גם בנו ההורים.


הגיע הזמן לעזור לעצמנו
את הפתרון תמצאו בקבוצת הורים המתייחסת בראש וראשונה לקשיים ולרגשות שלכם. בקבוצות אלו תפגשו הורים שבדומה לכם מתקשים לעיתים להתמודד עם התפתחות ילדיהם. תבינו שאתם "בסירה אחת" עם הורים אחרים. בקבוצה כזו תקבלו תמיכה ועידוד, תוכלו לפרוק את הכעסים והתסכולים, אך בעיקר תלמדו על עצמכם, על התפקיד ההורי שפיתחתם, על אפשרויות אחרות הקיימות לפתרון הקשיים במשפחה. תצאו מהקבוצה מרוצים יותר מעצמכם, רגועים יותר, ועם כלים לתקשורת טובה יותר עם ילדכם. אנו יודעים שכך יהיה, לא רק על בסיס ניסיון עשיר אלא גם על בסיס מחקר רב עם קבוצות הורים.

אנו מזמינים אתכם למרכז המומחים של ניצן- "מקום לצמוח", מרכז לייעוץ קבוצתי המטפל בילדים/מתבגרים ומבוגרים. הקבוצות מונחות על ידי אנשי טיפול מקצועיים, מיומנים בייעוץ קבוצתי, בהנחיית פרופ' ציפורה שכטמן.

לקבלת פרטים נוספים: טל 4070210 - 077
או במייל: info@groups.org.il