דף הבית   English
*שם מלא
*דוא''ל
*טלפון
*עיר מגורים
אשמח לקבל עדכונים מאגודת ניצן. בכל עת ניתן להסיר את כתובתך
facebook nitzan page link

קבוצות לשיפור מיומניות חברתיות לתלמידי כיתות א'-ג'

 

לאור ההצלחה של קבוצות רבות בגילאים שונים, אגודת ניצן בשילוב "מקום לצמוח", שמחים לבשר על פתיחת קבוצות נוספות לכיתות א' וכיתות ב' ו-ג'.
אבל לפני שאנחנו רצים, תנו לנו לספר לכם קצת על אגודת ניצן ועל יעילותן של קבוצות.

כוחה של קבוצה
במהלך השנים, השכלנו להבין כי רוב הקשיים איתם מתמודד אדם, ועל אחת כמה וכמה ילד או נער, הם קשיים בינאישיים, שלו מול הסביבה שלו, ולא שלו מול עצמו. לאחר איסוף התובנות הללו, היה לנו ברור שאם הקושי הוא של ילד מול הסביבה, גם הפתרון צריך להגיע כאשר הילד הוא מול הסביבה. טיפול אישי ופרטני יכול להיות מאד מוצלח במקרים מסוימים, אבל אנו מאמינים דווקא בכוחה של הקבוצה לרפא, להצמיח ולסייע לכל המשתתפים בה להרגיש טוב יותר.

הקבוצות שלנו, אלה שהתקיימו בעבר והחדשות שנפתחות כעת, מיועדות לשחרר את הילד מלחץ ורגש מעיק, לאפשר לו לדבר על מה שכואב וקשה, להקל על תחושת החריגות מתוך "הביחד" שנוצר בקבוצה, ולעורר הזדהות ואמפתיה מגיל צעיר מאד. בין הילדים נוצרת סביבה בטוחה, מכילה ותומכת, על ידי שימוש במודל ההבעתי-תמיכתי, אשר פותח על ידי פרופסור שכטמן באוניברסיטת חיפה ולווה במחקר רב הן על ילדים והן על מבוגרים. בטיפול הקבוצתי ניתן לטפל בילדים עם קשיים חברתיים שונים, ילדים או מתבגרים מחוננים, ילדים עם סוגים שונים של הפרעות קשב או היפראקטיביות, ילדים או מתבגרים שעברו משבר אישי, חברתי או משפחתי, תמיכה לילדים שהם אחים לילדים חריגים, ילדים המתמודדים עם מחלות כרוניות ועוד.

מה קורה בקבוצה?
כל מפגש בקבוצה מתנהל באינטימיות של קבוצה קטנה המכילה רק בין 6 ל-10 משתתפים, כאשר כל קבוצה מחולקת לפי קבוצות גיל. הקבוצות החדשות שנפתחות כעת מיועדות לילדים בכיתה א' בקבוצה אחת, ולילדים בכיתות ב' וג' בקבוצה נוספת. הפעילות מתקיימת בסדרה של 22 מפגשים שבועיים, כאשר כל מפגש אורך שעה.
כמובן שבמהלך פעילות הקבוצה, הורי הילדים מעורבים בכל שלב ושלב, ומקיימים פגישות מעקב קבועות עם מנחה הקבוצה על מנת לשתף אותם בתהליך שעובר על הילד.

התוצאות
אנו רואים ממקור ראשון את השינוי והשיפור החיובי שמתרחש אצל הילדים בקבוצות שלנו – הם משפרים את הבטחון העצמי, את ההתמודדות מול אחרים, את יצירת הקשרים החברתיים שלהם ואת ההתנהגות הכללית.

הקבוצות תתקיימנה בתל אביב ובהרצליה


להרשמה ופרטים נוספים
 טל 4070210 - 077 או במייל: info@groups.org.il