דף הבית   English
*שם מלא
*דוא''ל
*טלפון
*עיר מגורים
אשמח לקבל עדכונים מאגודת ניצן. בכל עת ניתן להסיר את כתובתך
facebook nitzan page link

סיפורו של אייל

 

כבר בראשית לימודיו בבית ספר יסודי חש אייל, כי הוא אינו ככל הילדים.
פעולות שנראו כפשוטות ורגילות לחבריו לספסל הלימודים כמו קרוא וכתוב, והבנת הנקרא נראו לו כבלתי מושגות.
ככל ילד בגילו הרך, לא הבין את משמעות הדברים, וכי יש דרכים לעזור לו, וחש בושה על ש"אינו כמו כולם".

אייל השקיע את מירב מרצו על מנת שאף אחד לא יגלה שהוא מתקשה, ופיתח מיומנויות להסתרת הבעיה.
בהגיעו לגיל עשר, גילו הוריו כי הישגיו בלימודיים נופלים במידה ניכרת מהישגיהם של יתר חבריו, ופנו לאגודת ניצן לצורך אבחון הבעיה.

ממצאי האבחון העלו כי אייל סובל מלקות למידה, ומכאן החלה ההתמודדות האמיתית עם גילוי הבעיה בפני אנשים נוספים, החברים, המשפחה והמורים.
עם גילוי הלקות, וההבנה שיש דרכים לפתרונה, עמד אייל בפני צומת דרכים, והחל במאבק על עתידו.
את תוצאות וחשיבות מאבקו, ודרכו להישגים למד במהלך השנים, שעה שעזר לשנות חוזר מנכ"ל שלא התיר הקלות ללקויי למידה במבחני הבגרות, יצר תקדים של קיצור השירות הצבאי לצורך הכנה והבחנות בבחינה הפסיכומטרית, הכרה ומתן ציון פקטור במבחנים באוניברסיטה, בהם לא קבל את התאמות על ידי המרצים, ועוד.


המסר שרוצה להעביר אייל הוא שילד עם קשיי למידה הוא ילד נורמלי ככל הילדים ויכול לעשות ככל העולה על רצונו, בעזרת הבנה והכוונה נכונה מצד המורים, ההורים וכמובן בעזרת כוח הרצון והנחישות שלו עצמו.
במהלך השנים, בעזרת הכישורים שרכש, והמיומנויות שפיתח, עזר אייל לילדים ובוגרים רבים שנקרו במהלך דרכו, להתמודד עם קשיים ומכשולים שנראו בעיניהם כבלתי פתירים. 
המוטו שנציב בפני אייל הינו שאין כמעט הר שלא ניתן לטפס עליו. צריך רק להבין מהי השיטה הטובה ביותר למתמודד.


בעזרת אהבה, כלים שקיבל והרבה נחישות, סיים אייל את לימודיו בתיכון בהצטיינות, ועם סיום שירותו הצבאי פנה אל יעד חדש - לימודים באוניברסיטה.


אייל סיים בהצלחה את לימודיו ועבר את בחינת לשכת עורכי הדין בציונים גבוהים, וכעת הוא יכול להודות ולהוקיר את כל אלה שעזרו לו במאבקו להגיע למעמדו כיום - עו"ד עצמאי, סוכן ביטוח, יועץ פיננסי ומרצה.


במאבק להצלחה של כל לקוי למידה תלויים שלושה גורמים משפיעים: הילד, ההורה / משפחה, והמורה. בלעדי שיתוף פעולה בין שלושתם לא היה מגיע אייל להישגיו כיום, ובכלל.