דף הבית   English
*שם מלא
*דוא''ל
*טלפון
*עיר מגורים
אשמח לקבל עדכונים מאגודת ניצן. בכל עת ניתן להסיר את כתובתך
facebook nitzan page link

מכתבה של חגית

 

שלום רב ,

אם אתם זוכרים, לפני  11 חודש כתבתי לכם את הדרך הארוכה שעברתי ובסופה הגעתי להיות תלמידה מצטיינת בזכות האבוחן המוקדם שעברתי בניצן .

אז החזור והזכיר מה עברתי ומה אני היום ...

את האבחון הראשון עברתי כשהייתי לפני גיל בית ספר. באבחון זה הוחלט שאני לא מספיק בוגרת ולכן הצטרתך להשאר עוד  שנה בגן .
את  האבחון השני עברתי כשהייתי קצת יותר גדולה,  בכיתה ו' עליו אני יספר יותר  פרטים:  זה התחיל בהבחנה של הורי ושל מורתי . אני הייתי נגד אבחון ונגד כול הקלות לא הבנתי בהתחלה למה זה  טוב עבורי ורק חשבתי שזה לא בשבילי אף על פי כול קשיי הכתיבה שהיו לי ... הורי החליטו  בכול זאת כן לפעול למען האבחון ולמען הצלחתי  בלימודים וכאן אני רוצה  לפנות להורים שחוששים לעשות לילדהם אבחון ולומר להם שאין כול רע בילד שהוא לקוי למידה ואין מה לחשוש לעשות לילדיהם אבחון כי אבחון זה יעזור להם ואפילו  יעלה להם את הביטחון העצמי שעכשיו הוא ירוד, כי הם לא מצליחים במבחנים בעבדות ובכול דבר שם רוצים להצליח ואם לא תעשו את האבחון ותראו לילדים שזה שום דבר ותתנו להם תמיכה מלאה הילדים רק יפרחו ואפילו יהיו למצטיינים .

הורי תמכו בי ופנו לאגודה הנפלאה שלכם שקיבלה אותי בצורה הכי נעימה ומתוקה שיכולה להיות .

 אני לא יבוא ויגיד שזה היה לי קל שחברי לספסל הלימודים רואים שאני מקבלת הקלות, אך בזכות הורי וצוות מורים שהסביר ותמך בי , ואפילו אנשי ובוגרי ניצן שראיתי אותם שכן הגיעו לאונברסיטה, הגיעו למצטיינות, אז הבנתי שאין לי במה להתבייש ורק מי שמתבייש בהקלות שלו לא התקדם אלה .

הגעתי לתיכון ושם מורת  עזרה לי בכול דבר שהייתי צריכה בו עזרה לימודית ... בבגרויות קיבלתי הקלות כמו מילונית באנגלית בעל פה ברוב המקצעות העיוניים, הארכת זמן וכו' ובזכות הקלות אלה  והתמיכה ממורתי  והורי הגעתי להיות לתלמידה מצטיינת ואפילו לזאתי שעוזרת לילדים ללא ליקוי למידה ללמוד לבגרויות ולמבחנים ולעזור להם לעבור אותם .

 

עכשיו אני כמעט שנה בצבא עם תעודה בגרות מלאה וציונים מעל 80 ותכנונון ללמוד באונברסיטה הוראה לתיכון לימוד ג''ג  ...

 

לסיכום אני אפנה לכמה  גורמים :

להורים ללקוי למידה: אל תתביישו בילדכם, תעזרו להם כי הם זקוקים לעזרה הזאת. וגם לתמיכה שלכם שבלעדי התמיכה של הורי לא  הייתי מגיעה לשום מקום ואפילו הייתי פורשת מספסל הלימודים .

 

ללקוי הלמידה: אל תתביישו במה שאתם כי רק אתם מרוויחים ותמיד תזכרו שאנחנו שווים ואפילו יותר טובים ממי שלא לקוי למידה . ואם הלקות הזאת אפשרה להגיע לכל מקום, אפילו לאוניברסיטה ולהוציא תוארים.

 

לצוות ההוראה : אני מקווה שתמיד תדעו להתייחס בשוויון ללקוי הלמידה, כי אנחנו זקוקים לתמיכה שלכם יותר  מכול דבר אחר ואנחנו מקווים  שלא תעשו אפליות לרעה . כאן אני רוצה להודות לשתי מורות שעזרו לי בכול דבר שהייתי צרכה בו עזרה - המורה הראשונה שעזרה להורי ולי לגלות שאני לקויית למידה וצריכה את התמיכה המלאה והקלות שעזרו לי להגיע למה שאני היום.

המורה השניה - מורתי, במשך שלוש שנים בתיכון, היא תמכה בי לא רק לימודית אלה גם נפשית ועל כן אני רוצה להגיד לה תודה ענקית על כך שבזכותה עברתי את הבגרויות ומשברים שהיו לי .

 

לצוות ''אגודת ניצן'' : תשארו תמיד כמו שאתם חייכנים וצוות נעים שכיף לבוא ולספר עליו ...