דף הבית   English
*שם מלא
*דוא''ל
*טלפון
*עיר מגורים
אשמח לקבל עדכונים מאגודת ניצן. בכל עת ניתן להסיר את כתובתך
facebook nitzan page link
אגודת ניצן > אוריינות מחשבים

אוריינות מחשבים

הקניית כלים לשליטה ביישומי המחשב

אורינות מחשביםלראשונה בישראל תכנית אוריינות מחשב המותאמת לילדים עם ליקויי למידה, התכנית הנה פרי שיתוף פעולה בין חברת בזק, אגודת ניצן ועמותת לב אוהב ומתקיימת זו השנה השניה.
מטרת התכנית להקנות לתלמידים עם ליקויי למידה כלים לשליטה ביישומי המחשב, מה שיאפשר להם בהמשך לנצל את המחשב ככלי שימושי ללמידה ולשיפור הישגים.
התכנית פותחה במיוחד עבור אגודת ניצן על ידי ד"ר בטי שרייבר - מומחית בתחום טכנולוגיות סיוע לתלמידים עם לקויות למידה והפרעות קשב.
צוות ההוראה בסניפי ניצן, המומחה בתחום לקויות למידה, עובר הכשרה ייחודית להעברת התוכנית בסניפים השונים ברחבי הארץ.   

מטרות התוכנית
הפיכת המחשב לכלי שימושי בעבודה עם אסטרטגיות למידה עבור ילדים עם קשיים בלמידה. 
לימוד שימושי מחשב בסיסיים ומתקדמים לילדים ליקויי למידה במסגרת קבוצתית. 
פיתוח פעילות לשעות הפנאי בסניפי האגודה.

רציונל התכנית
אוריינות מחשבית (computer literacy) הנו מושג המתייחס ליכולת להשתמש במחשב ולהעריך מידע אלקטרוני. השימוש בטכנולוגיה הפך בעשורים האחרונים להיות שפה בינלאומית מקובלת בעולם המערבי כשפת העתיד. טכנולוגיית המחשבים נוגעת כיום בכל תחומי החיים האפשריים. 
מטרת התוכנית הנה להתחבר לשפה הטכנולוגית של ילדים עם קשיי למידה ולאפשר להם ללמוד עם האמצעי הטבעי עבורם - המחשב.
ההתפתחות הטכנולוגית מאפשרת להשתמש בתוכנות חדשניות וייחודיות, באתרי הוראה  מעניינים ומאתגרים ועוד, על מנת לעקוף את הקשיים בהם נתקלים תלמידים עם לקויות למידה. אמצעי אלו יכולים להוות פיצוי או תחליף לעקיפת הבעיה הפותחת דלת ללמידה תוך ניצול מרבי של הכישורים החזקים של הלומד.  
אגודת ניצן, שמזה 42 שנה שמה לעצמה מטרה להעמיק את המודעות בנושא ולקדם את מצבם של לקויי הלמידה רואה בתוכנית זאת , אמצעי להעלאת המודעות כי המחשב הנו כלי חיוני עבור אוכלוסיה זו, ולפיכך יש להנגישו לתלמידים עם ליקויי למידה, בביה"ס כמו גם בבית.
אנו מאמינים כי השימוש בטכנולוגיות מתקדמות בלמידה תסייע לתלמידים עם קשיי למידה לרכוש כלים לצורך התמודדות נכונה עם קשיי הלמידה שלהם ותשפר את יכולת הקריאה, הכתיבה, יכולת הגשת עבודות ואף תשבח את הקשרים החברתיים.

התוכנית מופעלת השנה בסניפי ניצן הבאים: 
נצרת עלית, השרון, אשדוד, אופקים, רמת גן, עפולה, מגדל העמק ויהוד.