דף הבית   English
*שם מלא
*דוא''ל
*טלפון
*עיר מגורים
אשמח לקבל עדכונים מאגודת ניצן. בכל עת ניתן להסיר את כתובתך
facebook nitzan page link

"בין צבעים ומרקמים" - תערוכת צילום של בוגרי ניצן רחובות 2017


לקראת ראש השנה, התכנסו בוגרי דיור ומועדון ניצן רחובות ואורחים רבים לחגוג את פתיחת התערוכה "בין צבעים ומרקמים" של בוגרי ניצן רחובות. תערוכה יחודית של בוגרים עם לקויות למידה תפקוד והסתגלות.

בחוג הצילום של ניצן רחובות משתתפים הבוגרים מזה מספר שנים, במהלך החוג הם למדו להכיר את המצלמה הדיגיטלית והתנסו בטכניקות צילום ועריכה שונות. המשתתפים הציגו בתערוכה זו מגוון רחב של תצלומים. העבודות מתאפיינות בצבעוניות הרבה והמרקמים השונים, ובאמצעותם הצליחו הבוגרים להביע עומק מחשבתי, רגשי ויצירתי. כל תצלום מבטא את האדם שעומד מאחורי המצלמה עם המטען האישי המסוים שלו.

אוצרי התערוכה ומדריכי החוג עומר וידר והדסה אשד, מספרים: "הדגש היה על קשת צבעים רחבה ועל המרקמים השונים שמהווים את הסביבה בה אנו חיים. כל התצלומים נותנים ביטוי לרגשות הצלמים עם הרגישות והאסתטיות הרבה של כל אחד מהם. פיתחנו ראיה חדשה לסובב אותנו, עשינו "זום-אין" לנושא שחקרנו וגילינו עולם חדש, מעניין, יפה וצבעוני. בכך, פתחנו למשתתפי החוג צוהר אל העולם הרחב והאפשרויות הגלומות בו, אל אותו עולם, שבדרך כלל סגור בפניהם. התחושה, שיש ביכולתם להתמודד עם האתגרים הטמונים בעולם הצילום, היא עצומה ומעצימה.

אנשים רבים הביעו התעניינות בתערוכת הצילום והגיעו על מנת לחלוק כבוד ולצפות בתמונות המרהיבות. בוגרי ניצן עמדו בגאון על הבמה, ברכו את הנוכחים לקראת השנה החדשה, שרו שירים בגאווה גדולה וסיפרו על ההשקעה המרובה וההתמודדויות שליוו אותם במהלך עבודתם על התערוכה. הדסה אשד ועומר וידר, אוצרי התערוכה ומדריכי החוג, הציגו את התהליך האינדיבידואלי שעברוהמשתתפים ואת היצירות המופלאות עליהן עבדו במהלך כל השנה. בוגרי ניצן יודעים לספר, עד כמה התרגשו כאשר ראו את תמונותיהם תלויות על הקיר, ועמדו על במה, אל מול קהל רב, ובאומץ והתרגשות עצומים, הביעו את יכולותיהם וכישוריהם. השמחה והגאווה בעיניהם לנוכח מחיאות הכפיים והתרועות היו תעודת הוקרה לצוות ניצן שמשקיע רבות, ובמיוחד לבוגרי ניצן רחובות.

אירית ירון, מנהלת ניצן רחובות: "אני מודה להדסה ועומר אוצרי התערוכה שהצליחו להגיע עם הבוגרים לאכויות כאלה. הצילומים ברמה מאוד גבוהה. העולם טכנולוגי אינו נגיש לכולם, ומאידך הוא מזמן הזדמנויות רבות עם אתגרים לא פשוטים. מרגש לראות, כיצד בזכות יד מכוונת, סבלנות וראיה נכונה של היכולות, הבוגרים הצליחו להפיק יצירות כל כך יפות ומרגשות".

אנו מזמינים את הקהל הרחב לבקר בתערוכה המיוחדת והמרגשת, "להציץ" אל עולמם של הבוגרים דרך עדשת המצלמה שאפשרה להם ולנו כחברה, להיפתח אל השונה, האחר, לקבל אותו על גווניו ולראות גם את הצדדים היפים, החזקים והמוכשרים, שמצויים בכל אחד ואחת.

התערוכה פתוחה בימים א-ה מ 9:00 בבוקר ועד 18:00 בבית ניצן רחוב הנשיא הראשון 44 רחובות.

דיור ומועדון 'ניצן' רחובות הינם מסגרות לבוגרים לקויי למידה, תפקוד והסתגלות, המיועדים למתן מענה בפן החברתי, הבינאישי - הזוגי וכישורי חיים. ניתן לקבל מידע נוסף בטלפון: 08-9468988.

רחובות 1   רחובות 2
 רחובות 3  רחובות 4