דף הבית   English
*שם מלא
*דוא''ל
*טלפון
*כתובת מלאה
אשמח לקבל עדכונים מאגודת ניצן. בכל עת ניתן להסיר את כתובתך
facebook nitzan page link

לשחרר באהבה / מלי דנינו

לשחרר 150


"המפתח נמצא בידיך, מצדה," אומרת ענת, "ואם תרצי להתמיד בתהליך, השמים הם הגבול." אני מחייכת אליה, היא אומרת לי משהו כל כך משמעותי. לרגע אני ממש רואה תמונה: השמים נפתחים ויד עלומה מושכת אותי פנימה אל מרחבים ללא גבול ולאין שיעור – הלב שלי מתרחב, אני אומרת "לו יהי" בנפשי פנימה.

מצדה, אשת קבע נשואה ואם לשלושה ילדים, מרגישה שיחסיה עם גל, בתה הבכורה בת ה-16, עומדים על סף פיצוץ. גל, ילדה מחוננת עם ליקויי למידה ועם הפרעת קשב וריכוז, סובלת מדימוי עצמי נמוך ונאלצת להתמודד עם קשיים רבים בארגון עצמי ובניהול זמן. המתח, התסכול והייאוש השוררים בין השתיים, משפיעים על כל בני המשפחה ומגיעים לנקודת רתיחה עד כי מצדה חושבת לעזוב את הבית. המפנה מגיע כשמצדה מתחילה אימון הורים בניצן. מפגישה לפגישה מתחולל אצלה תהליך עמוק ובעקבותיו שינוי משמעותי. באמצעות האימון היא מצליחה לראות את גל בעיניים אחרות, להתאהב בה מחדש ולרקום אתה קשר איתן מתמיד.

"לשחרר באהבה" הוא השלישי בסדרת ספרים בנושא אימון הורים, וכקודמיו מבקש לחזק את מקומם והתמודדותם של ההורים במשפחה ובבית הספר. הספר מלווה תהליך אימוני שלם, מראשיתו ועד היום, כשמונה שנים לאחר סיום האימון. הכתוב מבוסס על מקרה אמיתי, אך אינו צמוד לפרטים ולהתרחשויות הביוגרפיות.
הספר מציע לקוראים הזדמנות נדירה ומרגשת ללוות את הגיבורה מקרוב במסע אישי אמיץ ומכונן, ולהאיר באור נוסף את חייהם שלהם.

השיטה לאימון הורים, שפיתחה ד"ר מלי דנינו לפני כעשור, הוכחה מחקרית כמסייעת להורים להתמודד עם רגשות שליליים ולפתח מערכת יחסים נכונה ומיטיבה עם ילדיהם. משפחות רבות בישראל עברו מאז בנתיב שסללה.


מלי דנינו, מנכ"לית אגודת ניצן, ד"ר לחינוך מהחוג לייעוץ ולהתפתחות האדם באוניברסיטת חיפה, מפתחת השיטה לאימון הורים, מרצה ומנחה סדנאות בארץ ובחו"ל. ספריה הקודמים "ההורה כמאמן" רימונים, 2007, ו"המדריך לאימון הורים", רימונים 2011, אשר תורגם לשפות נוספות, זוכים להצלחה ולאהדה רבה בקרב הורים ואנשי מקצוע.

הוצאה לאור: קונטנטו

באדיבות ההוצאה לאור אנו מפרסמים את הפרק "או אני או היא" - לקריאה לחץ כאן.

 


איקון ספרמתוך ביקורתה של הבלוגרית הילה כהן בבלוג "כל מה שטוב"

לשחרר באהבה- ספר קסום ומומלץ!
אינני מכירה אף הורה שגידול ילדיו עבר בצורה כה מושלמת שלעולם לא נזקק לתמיכה או עזרה, אוזן קשבת. כמו שהדודות נוהגות לומר כשקטנים הבעיות קטנות וכשגדולים... גיל ההתבגרות בהחלט טומן בחובו פעמים רבות קשיים לנו ההורים מול הילדים- אנחנו כל כך מצפים, כל כך רוצים... אבל הצפייה לא תמיד עומדת באחת עם המציאות.

כשהייתי סטודנטית לימדו אותנו באחד הקורסים בנושא גוף ונפש שעל מנת להירפא אדם חייב לקחת אחריות אקטיבית על חייו. צפייה פסיבית לריפוי איננה הדרך הנכונה אולי היא נשמעת לנו קלה יותר אך סיכויי ההצלחה בה נמוכים יותר. לאחרונה קראתי ספר מדהים ומרתק: לשחרר באהבה הספר נותן לנו ההורים כלים להתמודדות מול קשיים של מתבגרים תוך עלילה מקסימה אודות אמא ומתבגרת ספציפיות.

אחד המשפטים שמסבירים בעיני את הספר בצורה הנכונה ביותר הינו (מתוך פתח דבר בספר) הפסיכואנליטיקאי יונג אמר פעם כי "אם יש משהו שאנחנו רוצים לשנות בילד אנו צריכים בתחילה לבחון ולראות אם זה לא משהו שטוב יותר אם ישתנה בנו".
כדי לעזור לילד, כדי לשפר את התקשורת עימו ולשפר את חייו (ובכך הרבה פעמים גם את חיינו) עלינו קודם כל לעבור תהליך עם עצמינו על מנת שנוכל להבין מדוע התקשורת לא טובה ומה ניתן לשפר. 

גם מצדה, גיבורת הספר מבינה את האמור לעיל וכן, מסכימה ואף רוצה לעבור תהליך של אימון ע"י הפסיכולוגית ענת שאותה מדריכה מלי דנינו, ד"ר לחינוך אשר פיתחה את שיטת האימון ההורי בניצן. שיטת האימון אותה הספר מיטיב לתאר תוך כדי האימון עצמו פותחה ע"י מלי לפני כעשור והוכחה מחקרית כמסייעת להורים להתמודד עם רגשות שליליים ולפתח מערכת יחסים נכונה ומיטיבה עם ילדיהם- למעשה, זוהי התקווה של כל הורה, של כל משפחה. יחסים טובים, פתוחים ורגועים עם ילדינו.

רק אחרי שעוברת מצדה (האמא בסיפור) תהליך אימוני מקצועי בעצמה, נכונה ויכולה מתוך הבנות מהותיות לעזור לביתה גל להתמודד עם החיים, עם מצבים בחייה. לפתח תקשורת נכונה, יחסים תקינים ורגועים, יחסי אהבה ושלום.

נהניתי מאוד מקריאת הספר ויתרה מזו למדתי המון. על אחריות, על קבלה, על עזרה ותקשורת. אני חושבת שכל הורה יכול להרוויח מההבנות הללו כלפי עצמו וכלפי ילדיו. ספר קסום! גם מבחינת התוכן המעניין והזורם וגם מבחינת הערך המוסף. חפשו אותו וקראו- הוא מומלץ!!

תודה להילה

 


 איקון ספרמתוך ביקותה של הבלוגרית רוני אלתר מתוך הבלוג על החיים ומה שמסביב

הספר "לשחרר באהבה" הוא ספר אימון להורים.

זה אומר שהוא גם ספר המספר סיפור, והוא גם מפזר לנו, ההורים, מפתחות.

הספר מגולל תהליך אימון ומאפשר לנו הצצה אל המקומות שבהם שואלים שאלות, אבל גם יש תשובות ותובנות.

כי, כהורים, לפעמים אנחנו מתכנסים לחשיבה שהצרות שלנו הן רק שלנו. וכמדברים עם הורים אחרים, מבינים שהקשיים שלנו, שסימני השאלה המלווים אותנו, הם מנת חלקם של הורים רבים.

הספר לשחרר באהבה, מגולל את סיפור האימון של אמא. אמא בת מזל, יש לומר, שזכתה למפתחות, וזכתה לקבל הכוונה שהיא הרבה מעבר לסכום חלקיה.

קראתי את הספר בשקיקה, ומצאתי את עצמי דומעת לא פעם, מתוך התרגשות, מתוך הזדהות, לעיתים בקנאה, אבל גם בתודה.

שכן הספר נועד להאיר לנו את ההורות שלנו. לפתוח קשרים, ולאפשר לנו למידה תוך כדי קריאה.

אני חושבת שהספר הצליח להשפיע עלי, ולהזכיר לי את הדברים החשובים (שכבר ידעתי). הוא נתן לי מתנה קטנה, וזה הזמן להתנתק, ומהמקום המרוחק, דווקא לחשוב על עצמי, כאמא, כאדם, ובת זוג. ולאפשר לי לקחת איתי תובנות וכוחות להמשך.

הספר עצמו הוא על מצדה, אשת קבע, נשואה עם שלושה ילדים, שאחת מהן, גל, היא ילדה מחוננת בת 16 עם לקויות למידה ובעיות של ניהול זמן. מצדה מגיעה על האימון כשהיא על סף יאוש, ובעזרת האימון מצליחה להתאהב בביתה מחדש.

תודה לרוני

 


איקון ספר מתוך ביקורתה של הבלוגרית גלית נתן בבלוג 30 פלוס, תפוז


הספר "לשחרר באהבה" מאת ד"ר מלי דנינו הוא ספר מאוד חשוב להורים, לאנשי מקצוע, הספר נכתב כדי לחזק את ההורים בהתמודדות שלהם בבית עם הילדים, וגם כדרך להבנה איך להבין את הילדים, יש מענה בספר גם להתמודדות עם מתבגרים,עם ילדים עם הפרעות קשב וריכוז, וכאמא למתבגרת הספר בהחלט תורם.

 "לשחרר באהבה" הוא השלישי בסדרת ספרים בנושא אימון הורים, וכקודמיו מבקש לחזק את מקומם והתמודדותם של ההורים במשפחה ובבית הספר,הספר מלווה תהליך אימוני שלם, מראשיתו ועד היום, כשמונה שנים לאחר סיום האימון, הכתוב מבוסס על מקרה אמיתי, אך אינו צמוד לפרטים ולהתרחשויות הביוגרפיות.

אהבתי מאוד את משמעות השם של הספר לשחרר באהבה, כי ברגע שאנחנו משחררים ומנסים להיות פחות בשליטה יש הרבה יותר הצלחה, ולשחרר עם לב אוהב זה הכי חשוב, זוהי השלמה וכיוון לדרך חדשה, הספר בהחלט חובה מבחינתי ועוזר בהקניית כלים להתמודדות, ועזרה להורה להכיר דרך נוספת להתמודדות עם רגשות שליליים ודרך להעצים את הילד, אומרים שמילים מאוד חשובות, וחשוב לזכור שהילדים והמתבגרים סופגים מאיתנו ההורים הרבה.

השיטה לאימון הורים, שפיתחה ד"ר מלי דנינו לפני כעשור, הוכחה מחקרית כמסייעת להורים להתמודד עם רגשות שליליים ולפתח מערכת יחסים נכונה ומיטיבה עם ילדיהם. משפחות רבות בישראל עברו מאז בנתיב שסללה.

הספר מציע לקוראים הזדמנות נדירה ומרגשת ללוות את הגיבורה מקרוב במסע אישי אמיץ ומכונן, ולהאיר באור נוסף את חייהם שלהם.

תודה לגלית 

 


איקון ספר מתוך ביקורתה של רוית בבלוג "על החיים ומה שמסביב - הזוית של רוית"':
להיות הורה זה העבודה הכי קשה והכי מאתגרת שיש ומה לעשות לא מקבלים הוראות הפעלה כשהופכים להורים. הספר "לשחרר באהבה" של מלי דנינו הוא ספר שהמון הורים הזדהו איתו. 

הספר מספר על מצדה אמא ל-3 ילדים אשת קבע שמרגישה שיחסיה עם בתה הבכורה "גל" בת ה16 עומדים להתפוצץ, גל ילדה עם בעיות קשב וריכוז שסובלת מדימוי עצמי נמוך. ממש לפני פיצוץ מחליטה מצדה להתחיל אימון הורים בניצן. ומפגישה לפגישה מצדה עוברת שינוי שגורם לה לראות את גל בעיניים אחרות, לאהוב ולהתחיל קשר חדש ואוהב יותר

הספר מבוסס על מקרה אמיתי ומלווה את כל התהליך מההודעה על הפיצוץ המתקרב ואז הפגישה אצל ענת ועד לסוף התהליך הקשר החדש של אמא מצדה והבת גל.

ספר על מסע אישי שמכניס אור במשפחה של מצדה וגם אצל הקוראים.

השיטה לאימון הורים שפיתחה מלי דנינו לפני כעשור הוכחה מחקרית כמסייעת להורים להתמודד עם רגשות שליליים ולפתח מערכת יחסים נכונה ומטיבה עם ילדיהם.

תודה לרוית


 

ניתן לרכוש את הספר בחנויות הספרים המובחרות או באגודת ניצן בעלות 70 ש"ח + 10 ש"ח דמי משלוח. 

להזמנות: טל' 03-5372266, מייל: center@nitzancenter.org